¦WIÊTO PLONÓW
26.IX.2002

W dniu 26.09.02 r. uczniowie naszej szko³y wraz z nauczycielami i go¶æmi z £otwy, Hiszpanii i Szyd³owca pojechali do o¶rodka ZHP w Rajcu Poduchownym. Spotkanie to odby³o siê z okazji ¦wiêta Plonów w ramach realizacji programu Socrates Comenius pod nazw± "Zwyczaje, tradycja i kultura naszego regionu". Gdy przybyli¶my na miejsce, pan dyrektor rozpali³ ognisko, przy którym piekli¶my kie³baski i ziemniaki. Wokó³ ogniska panowa³a mi³a i weso³a atmosfera. Nie zabrak³o równie¿ ¶piewów i konkursów. Klasa VIC z wychowawc± p. Ew± Zawadk± przygotowa³a konkurs na jak najszybsze zjedzenie jab³ek na sznureczkach i quiz dotycz±cy ziemniaka.

Przy ognisku

Dzieci z klasy III pod opiek± p. Anny Kociñskiej (koordynatora imprezy) za¶piewa³y dwie piosenki. Moja klasa VIB z wychowawczyni± p. Agnieszki Stêpieñ przedstawi³a inscenizacjê wiersza pt: "Na straganie". Oczywi¶cie, nasze stroje wykonali¶my w³asnorêcznie. Zorganizowali¶my tak¿e konkurs "Spróbuj i odgadnij nazwy warzyw i owoców". Wiersz pt: "Na straganie" zaprezentowa³a te¿ klasa z Szyd³owca. Na zakoñczenie przedstawieñ i konkursów wybrano króla i królow± - Kapustê i Cebulê - uczniów z klasy III. Klasa VA pod opiek± p. Haliny Kutkowskiej uatrakcyjni³a nasze ognisko nowoczesnymi tañcami.

Wybór Króla i Królowej ¦wiêta Plonów

Na koniec zrobili¶my pami±tkow± fotografiê. My¶lê, ¿e ka¿demu podoba³a siê ta impreza. Uwa¿am, ¿e takich zabaw powinno byæ wiêcej, bo nas jednocz± i zbli¿aj± do siebie.

Agata Gorzelak kl. VIB