SZKOLNA IMPREZA EKOLOGICZNA
29.XI.2002

BAL INNY NI¯ WSZYSTKIE

29 listopada, w wigiliê imienin ¶wiêtego Andrzeja, odby³ siê w naszej szkole andrzejkowy bal gazetowy. Uczniowie klas m³odszych przygotowali z gazet stroje z ró¿nych regionów Polski. W salach odby³y siê równie¿ wró¿by andrzejkowe. W ten niekonwencjonalny sposób rozpoczê³a siê zbiórka makulatury, która potrwa przez ca³y rok szkolny. A co o tym wydarzeniu mówi³y dzieci?

Dzieci w strojach wykonanych z gazet

Bal gazetowy by³ bardzo udany. Uczniowie prezentowali regionalne tañce oraz stroje zrobione z kolorowych gazet. Nasza klasa to krakowiacy. Kamil gra³ hejna³ na tr±bce z gazety. Potem tañczyli¶my krakowiaka. Uczniowie z innych klas te¿ mieli ³adne stroje i piêknie tañczyli. Bardzo nam podoba³a siê prezentacja naszych kolegów z Szyd³owca. Po skoñczonej zabawie pomys³owe czapki i wianki krakowskie zosta³y na pami±tkê. Gazetowe stroje z³o¿yli¶my i zapakowali¶my do worków. Tak w naszej szkole rozpoczê³a siê zbiórka makulatury, która potrwa do wakacji.

Na podst. wypowiedzi uczniów z klasy IB
przygotowa³a p. Irmina Bisiñska