Strona główna Aktualności Konkursy Szczęśliwa 13 Archiwum O Patronie Z Kroniki Pracownicy Rada Rodziców Oferta Szkoły Organizacje Nasi Absolwenci Innowacje i projekty Zielona Szkoła

BIP

Napisz do nas

K O N K U R S Y

Konkurs "Polska w liczbach" - 7.11.2018 r.

W ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski odbył się szkolny konkurs dla klas VI-VIII "Polska w liczbach". W fazie wstępnej uczniowie przygotowali plakaty (Michał Mierzyński, Katarzyna Heda, Lena Piotrowska ,Julia Marszałek, Zuzanna Spławiec) lub prezentacje multimedialne (Natalia Suwała, Zuzanna Jaśkiewicz, Wiktoria Jopek i Amelia Brodnicka) na temat najważniejszych danych statystycznych, wydarzeń historycznych i liczb związanych z geografią Polski. W ramach głównych rozgrywek uczniowie mieli za zadanie dopasować do określonych haseł odpowiadające im liczby. Najszybciej i oczywiście bez błędu wykonały to dziewczynki z klasy VIc - Julia Kosior i Wiktoria Wosiak, następnie zespół z VIIIa oraz VIIc. Gratulujemy!

pp. Anna Rudny, Ewelina Kiliańska, Tamara Strzałkowska


Szkolny Konkurs Recytatorski o tematyce patriotycznej pt. "Ojczyzna w poezji"- 7.11.2018 r.

Z głębi dziejów, z krain mrocznych,
Puszcz odwiecznych, pól i stepów,
Nasz rodowód, nasz początek,
Hen od Piasta, Kraka, Lecha.
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączonych myślą prostą.
Żeby Polska, żeby Polska!
Żeby Polska była Polską!

Listopad to szczególny miesiąc dla naszego narodu. Podczas obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo. Rok 2018 wyznaczył szczególną rocznicę - jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły 7 listopada 2018 roku przystąpili do współzawodnictwa w konkursie recytatorskim o tematyce patriotycznej pt. "Ojczyzna w poezji". Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze polskich poetów: K. I. Gałczyńskiego, A. Słonimskiego, W. Szymborskiej, W. Pola, W. Bełzy, M. Konopnickiej oraz W. Broniewskiego. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Spośród 28 uczestników jury w składzie: przewodnicząca - Pani wicedyrektor Małgorzata Filipiak, Pani Magdalena Rdzanek, Pani Irmina Bisińska i Pani Karolina Pawelec, wyłoniło zwycięzców:

Klasy IV-V:

 • I MIEJSCE - Jakub Jamrozy IVa
 • II MIEJSCE - Filip Kłosowki Va
 • III MIEJSCE - Patryk Lesniewski Va
 • WYRÓŻNIENIE - Klaudia Rogozińska IVa

Klasy VI-VIII:

 • I MIEJSCE - Amelia Brodnicka VIa
 • II MIEJSCE - Zuzanna Jaśkiewicz VIIb
 • III MIEJSCE - Natalia Jamrozy VIa
 • WYRÓŻNIENIE - Katarzyna Heda VIa, Bartłomiej Bulski VIIa

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

pp. Jadwiga Popiel, Karolina Pawelec

Zdjęcia z Konkursu


Szkolny Konkurs Piosenki "Jesienne nutki" - 24.10.2018 r.

Dnia 24 październia 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs "Jesienne nutki". Głównym celem tego konkursu było popularyzowanie piosenki jesiennej, prezentacja uzdolnień muzycznych dzieci, rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej.
Do przeglądu zgłosiło się siedemnaścioro dzieci z klas 0 -III.
Młodzi artyści wprowadzili nas w jesienny nastrój, prezentując swoje umiejętności wokalne. W swobodny i urzekający sposób, niektórzy z nich dodali do treści piosenek wymowny strój.
Po zakończonej prezentacji utworów, w czasie obrad jury dzieci wraz z rodzicami udali się na słodki, jesienny poczęstunek. Dzieci brały także udział w różnorodnych zabawach i wspólnych tańcach przy muzyce przygotowanych przez p. Katarzynę Nowak. Wszyscy bawili się świetnie.
W składzie komisji oceniającej występy małych artystów znalazły się następujące osoby: p. Małgorzata Bartel, p. Olga Kozicka oraz p. Ula Kaczmarska. Poziom konkursu komisja oceniła jako bardzo wysoki biorąc pod uwagę technikę wykonania, interpretację, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny wystąpienia na scenie i walory głosowe. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało: 4 nagrody główne i 6 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Wyniki Szkolnego Konkursu Piosenki "Jesienne nutki":

 • I miejsce - Alicja Stróżyk kl. 3bi
 • II miejsce - Marika Rybińska kl. 1b oraz Oksana Miernik kl. 2ai
 • III miejsce - Lena Bąk kl. 0ai

Wyróżnienia:

 • Alan Tronniarz kl. 2bi
 • Gabriel Grabarczyk kl. 2ai
 • Nikodem Krześniak kl. 2ai
 • Helena Trojan kl. 1ai
 • Julia Safin kl. 2ai
 • Marika Dryja l. 3b

Wydarzenie to przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: pp. Małgorzata Kierzkowska, Bożena Heba

Zdjęcia z Konkursu


Konkurs Plastyczny "Promowanie picia wody prosto z kranu" dla klas 0-III

Picie wody z kranu korzystnie wpływa na nasz organizm, a u najmłodszych zapobiega wielu chorobom, w tym otyłości - twierdzą lekarze i dietetycy.

W październiku ogłoszony został konkurs plastyczny pod hasłem "Promowanie picia wody prosto z kranu". Organizatorem konkursu są Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o.o., pod patronatem Prezydentem Miasta Radomia Radosława Witkowskiego.
Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych, zdobywanie oraz podnoszenie poziomu wiedzy na temat wysokiej jakości wody z kranu w Radomiu.
Do konkursu przystąpiły dzieci z klas I-III z naszej szkoły. Przy ocenie prac, powołana Komisja Konkursowa przez koordynatorów konkursu, pod uwagę brała: twórczą interpretację tematu, oryginalny pomysł oraz estetykę wykonania. Komisja konkursowa wyłoniła trzy najlepsze prace, które zakwalifikują się do kolejnego etapu:

 • I miejsce - Wiktoria Pyszczak klasa IIai
 • II miejsce - Ignacy Brodnicki klas Iai
 • III miejsce Natalia Król klasa IIai

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi nie później niż do 30.10.2018 r. Nagrody zostaną wręczone uczestnikom w Sali konferencyjnej Organizatora lub w placówce kulturalnej miasta. Życzymy powodzenia!

Koordynatorzy konkursu: pp. Małgorzata Kierzkowska, Anna Moczyńska, Anna Krawczyk


Sukcesy sportowe Maksyma Bodnara


Konkurs recytatorski - "Ojczyzna w poezji"

Regulamin Konkursu "Ojczyzna w poezji"


Konkurs SKO - Szkolne Blogi

Odwiedzaj nasz blog --> www.szkolneblogi.pl

Regulamin Konkursu