Strona główna Aktualności Konkursy Szczęśliwa 13 Archiwum O Patronie Z Kroniki Pracownicy Rada Rodziców Oferta Szkoły Organizacje Nasi Absolwenci Innowacje i projekty Zielona Szkoła

BIP

Napisz do nas

K O N K U R S Y

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny- 13 czerwca 2019 r.

Regionalny Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" w Radomiu przesłał już wyniki konkursu. Oto najlepsi z uczniów z naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie:

 • Szymon Bartosiewicz kl. IVai - bardzo dobry wynik w kategorii Maluch, nauczyiel p. Agnieszka Stępień,
 • Aleksandra Trybulska kl. Vai - wyróżnienie w kategorii Beniamin, nauczyiel p. Tomasz Grzegorczyk,
 • Dominik Twarowski kl. VIIbi - wyróżnienie w kategorii Kadet, nauczyiel p. Agnieszka Stępień.

Uczniowie - z wynikiem bardzo dobrym otrzymują nagrody, dyplomy i książki, zaś wyróżnieni otrzymują książki i dyplomy. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

p. Agnieszka Stępień


Konkurs plastyczno-fotograficzny "Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty..." - 6 czerwca 2019 r.

Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Radomiu i odbył się pod patronatem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Na szczeblu regionalnym sukcesy odnieśli uczniowie z naszej szkoły:

 • w kategorii I - "Rośliny zielne, kwitnące na polskich łąkach, w lasach i ogrodach" - III miejsce zajął Gabriel Dzik IIbi - wychowawca i opiekun SK LOP Bożena Heba,
 • w kategorii II - "Rośliny zielne, kwitnące na polskich łąkach, w lasach i ogrodach" - fotografia w formie papierowej - wyróżnienie zdobyła praca uczennicy Julii Lipiec z klasy Va. Uczennica wykonała pracę pod kierunkiem pani Ewy Zawadki - opiekuna SK LOP.

KONKURS "MATEMATYKA NA JĘZYKACH"

21 maja 2019 r. Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu zorganizował dla młodzieży klas ósmych szkół podstawowych i klas trzecich szkół gimnazjalnych konkurs "Matematyka na językach". Ideą konkursu było podnoszenie umiejętności językowych i matematycznych.
Treści i forma konkursu korespondują z wymaganiami współczesnego globalnego rynku pracy i mogą być jednym z pierwszych kroków umożliwiających podjęcie przez uczniów decyzji o dalszej ścieżce kształcenia. W konkursie wzięła udział uczennica naszej szkoły uczęszczająca do klasy 8b Oliwia Wosiak.
Uczniowie często zadają pytanie, czy to, czego się uczą, przyda im się w życiu. W związku z tym naszym celem jako nauczycieli jest uświadomienie, jak bardzo przydatna jest wiedza zdobywana w szkole oraz jak można łatwo znaleźć praktyczne powiązania między jej różnymi dziedzinami, np. matematyką i językiem angielskim. Bardzo ważne jest podnoszenie umiejętności językowych i komunikacyjnych uczniów poprzez zapoznanie się z fachowym słownictwem z zakresu matematyki, rozwijanie zainteresowania nauką języka angielskiego, jak również motywowanie uczniów do zdobywania i utrwalania posiadanej wiedzy.

p. Ewelina Kiliańska


Trzeszczące Wierszyki - etap Międzyszkolny i Regionalny

II Regionalny Logopedyczny Konkurs Recytatorski "Trzeszczące Wierszyki" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia i literackim patronatem Agnieszki Frącek zakończył tegoroczny cykl konkursu dla dzieci z wadami wymowy. Do wszystkich jego etapów zgłosiło się łącznie 69 dzieci z Radomia i powiatów regionu radomskiego. Wśród uczestników było 15 reprezentantów naszej szkoły.
Finałowy etap odbył się 13 maja w "Kuźni Artystycznej" w Radomiu. Znalazło się w nim 20 najlepszych uczestników. Premiowane miejsce zdominowali uczniowie radomskich szkół. Zwycięzcą i zdobywcą tytułu oraz statuetki Mistrza Trzeszczących Wierszyków Regionu Radomskiego 2019 został Antoni Matysiak z PSP nr 3, który urzekł jurorów interpretacją wiersza "Okulary" Juliana Tuwima. II miejsce zajęli ex aequo Joanna Małek z PSP nr 17 oraz Fabian Jaskulski z PSP nr 3. Na III miejscu uplasowali się zaś Zofia Gielniewska z PSP nr 4 i Filip Lisek z PSP nr 17. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Wszystkie dzieci dostały dyplomy oraz nagrody ufundowane przez: KPS Food (główny sponsor), Wydawnictwo Literatura, Granna, Słodka Robotka.
II Regionalny Logopedyczny Konkurs Recytatorski był ostatnim tegorocznym etapem cyklu Trzeszczące Wierszyki. Poprzedziły go eliminacje miejskie, które odbyły się 1 kwietnia w SDK "IGREK" w Radomiu. Wzięło w nich udział troje dzieci z naszej szkoły: Maja Marszałek, Daria Pająk i Alan Urbanek - wszyscy z oddziałów przedszkolnych.
Uczestników etapu miejskiego i regionalnego oceniało pięcioosobowe jury: Izabela Kosior, logopeda, prezes Towarzystwa Logopedycznego w Radomiu - przewodnicząca jury, Małgorzata Gumińska, logopeda, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Radomiu, Renata Kucharczyk, logopeda w PPP nr 2 w Radomiu, Danuta Dolecka, aktorka Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu, Anna Drela, dziennikarz radiowy. Nad przebiegiem prac czuwała sekretarz konkursu: Małgorzata Brzuzy, nauczyciel bibliotekarz z PSP nr 13.
W oczekiwaniu na wyniki dzieci brały udział w zabawach, przygotowanych przez nauczycielki z naszej szkoły: Katarzynę Nowak, Edytę Rejmer, Paulinę Świgoń-Kawińską, Katarzynę Towarek i Monikę Zbiciak. Przygotowały dla dzieci zabawy z chustą Klanzy oraz Color Piano. O dekorację sceny konkursowej zadbała Julita piotrowska, nauczyciel plastyki.
Oczekiwanie na wyniki umilił również uczestnikom i gościom poczęstunek, ufundowany m.in. przez Cukiernię Kilian oraz Piekarnię Fogiel&Fogiel. Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowali: KPS Food, Słodka Robotka, Wydawnictwo Literatura, Granna, APR Centrum, Urząd Miejski w Radomiu.
Kolejne zmagania z "Trzeszczącymi Wierszykami" już za rok.

Magdalena Sulich-Parzonko - neurologopeda, organizator konkursów z cyklu "Trzeszczące Wierszyki"

Towarzystwo Logopedyczne w Radomiu

Media o Konkursie

Zdjęcia na portalu "Cozadzień"


V Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Szkół Integracyjnych 0-III "Wiosna radosna"

Sprawozdanie z konkursu

Zdjęcia z Konkursu


Szkolny Konkurs Wiedzy o Bankowości

4 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się szkolny Konkurs Wiedzy o Bankowości. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością podstawowych pojęć z zakresu ekonomii, umiejętnością wykonywania obliczeń związanych z podwyżką lub obniżką ceny oraz znajomością historii Szkolnych Kas Oszczędności. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Laureaci:

 1. Amelia Brodnicka
 2. Wiktoria Ofiara
 3. Jakub Bulski

Szkolny Konkurs Plastyczny "Wiosenny stroik" i "Wiosenny obrazek"

Przedmiotem konkursu było stworzenie wiosennej ozdoby na stół wielkanocny w formie przestrzennej (klasy 4-8) lub wykonanie dowolną techniką wiosennego obrazka (klasy 0-3). Celem konkursu było rozwijanie umiejętności twórczych uczniów oraz pobudzanie wyobraźni.

Laureaci klas starszych:

 1. Katarzyna Heda 6A
 2. Krystian Harciński 5B
 3. Wiktoria Jopek 6A i Sandra Kolut 7A

Laureaci klas młodszych:

 1. Gabriel Dzik 2B
 2. Eliza Senderowska 2B
 3. Stanisław Gruszczyński 2B

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

pp. Marta Sadowska, Katarzyna Nowak, Monika Zbiciak, Olga Kozicka, Katarzyna Towarek


Najmłodsi zdominowali Trzeszczące Wierszyki

Maja Marszałek z oddziału 0a została Szkolnym Mistrzem Trzeszczących Wierszyków 2019. Ten tytuł będzie nosić przez rok. Serca jurorów podbiła swoja interpretacją "Czarodziejskiego psa" Jana Brzechwy.
Drugie miejsce zajął Alan Urbanek z oddziału 0b za recytację wiersza "Czary mary" Danuty Ludwiczak. Zaledwie pół punktu mniej zdobyła Daria Pająk z wierszem "Przyjęcie" Doroty Gellner i zajęła trzecie miejsce. Cała trójka laureatów będzie reprezentować nasza szkołę podczas VI Międzyszkolnego Logopedycznego Konkursu Recytatorskiego "Trzeszczące Wierszyki" w radomskim IGREK-u.
W konkursie szkolnym wzięło udział 15 dzieci z klas 0-III. Każde z nich przestawiło wiersz, obfitujący w trudne artykulacyjnie głoski. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez hurtownię AGA, Słodką Robotkę oraz przez organizatora. Statuetkę dla mistrzyni ufundował APR Centrum.

p.Magdalena Sulich-Parzonko - neurologopeda, pomysłodawca i organizator konkursu


KONCERT LAUREATÓW IV REGIONALNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

25 marca 2019 roku o godzinie 13.00 w Zespole Szkół Samochodowych im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Radomiu odbył się Koncert Laureatów Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy w Radomiu. W koncercie wziął udział wyróżniony uczeń naszej szkoły - Alan Tronniarz z klasy IIB. Podczas finału mistrzowie powtórnie zaprezentowali przygotowane przez siebie fragmenty tekstów oraz otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

pp. Małgorzata Brzuzy, Karolina Pawelec, Marzena Gąsior


ETAP REGIONALNY IV REGIONALNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

13 marca 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu odbył się drugi etap Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania dla szkół podstawowych. Czworo uczniów naszej szkoły zaprezentowało wybrany przez siebie fragment prozy z kanonu literatury pięknej: Alan Tronniarz z klasy IIB, Natalia Ryciak z klasy IVC, Maja Doroszewska z klasy VIA oraz Samanta Redel z klasy VIIIA.
Decyzją jury uczeń klasy IIB - Alan Tronniarz otrzymał wyróżnienie w w/w konkursie. Serdecznie gratulujemy!

pp. Małgorzata Brzuzy, Karolina Pawelec, Marzena Gąsior


Rozstrzygnięcie Regionalnego Konkursu Plastyczno-Językowego

21 marca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 13 odbyło się rozstrzygnięcie Regionalnego Konkursu Plastyczno-Językowego dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem JĘZYKI OBCE PRZEPUSTKĄ DO POZNANIA ŚWIATA, zorganizowanego przez PSP nr 13.
Do organizatora napłynęło 39 prac, które zostały zakwalifikowane do etapu finałowego po pierwszym, szkolnym etapie konkursu, w którym wzięli udział uczniowie z kilku radomskich szkół (PSP nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, PSP nr 6, PSP nr 11, PSP nr 15, PSP nr 26, PSP nr 31, PSP nr 33), a także PSP w Bartodziejach oraz PSP w Sołtykowie.
Wszystkie nadesłane prace zostały dopuszczone do etapu finałowego. Ocenie podlegały: kreatywność, pomysłowość przedstawienia tematu (forma plastyczna oraz hasło/napis), estetyka.
Dziękujemy wszystkim dzieciom, młodzieży oraz ich opiekunom za udziału w I edycji Konkursu. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz ich nauczycielom.

p. Stanisława Wachowicz


XV Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny - 19 marca 2019 r.

Czy znasz mitologiczny świat Greków i Rzymian?

19 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny pt. "Czy znasz mitologiczny świat Greków i Rzymian?". W tegorocznej, jubileuszowej, edycji udział wzięli uczniowie klas piątych z radomskich szkół podstawowych nr 13, 18, 20, 26, 28, 32 i 33. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Radomia, Pan Radosław Witkowski.
Konkurs rozpoczął się o godz. 9.30, był podzielony na dwie części: wiedzową i prezentacje teatralne. W finale konkursu wiedzowego jury przyznało drużynom następujące miejsca:

 • I miejsce - PSP nr 18,
 • II miejsce - PSP nr 26,
 • III miejsce - PSP nr 20.

W prezentacjach teatralnych jury przyznało:

 • I miejsce - PSP nr 18 za przedstawienie pt. Demeter i Kora,
 • II miejsce - PSP nr 33 za przedstawienie pt. Mit o Tezeuszu i Ariadnie,
 • III miejsce ex aequo - PSP nr 13 za przedstawienie pt. Pallas Atena oraz PSP nr 28 - 12 prac Heraklesa.

Wszystkie zespoły otrzymały narody w postaci wydawnictw albumowych. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: p. Małgorzata Filipiak - wicedyrektor PSP nr 13,
p. Irmina Bisińska - nauczyciel języka polskiego

Galeria zdjęć


II Ogólnoszkolne Dyktando Mistrz Ortografii 2019

5 marca 2019 r. w naszej szkole odbyło się II Ogólnoszkolne Dyktando Mistrz Ortografii 2019. Zostało ono zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
Konkurs, którego głównym celem było budzenie szacunku do mowy ojczystej oraz krzewienie umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną, został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia, pana Radosława Witkowskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas III-VIII, rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły.
Polska ortografia nie należy do najłatwiejszych, a z trudnym tekstem dyktanda zmierzyło się ok. 60 osób. Zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce. Tytuł Mistrza Ortografii 2019 wśród uczniów zdobył Jakub Woźniak z klasy VIIIa, a wśród rodziców - pani Monika Hanas. Nauczycielem najlepiej znającym ortografię polską okazała się pani Urszula Kaczmarska. Jury przyznało także wyróżnienia dla: Oliwii Grzywacz z klasy VIIIb, Barbary Wójcik z klasy VIIIb, Oliwii Mazurkiewicz z klasy IIIai, pani Anny Doroszewskiej i pani Kingi Wójcik oraz pana Pawła Jamrozika. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Całość imprezy uświetniły występy uczennic z kl. VIa i VIIIb.
Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu, a także wszystkim uczestnikom, którzy odważyli się napisać to nie najłatwiejsze przecież dyktando. Zainteresowanych udziałem w III edycji ortograficznych zmagań zapraszamy za rok. Tak duże zainteresowanie naszym przedsięwzięciem cieszy i świadczy przede wszystkim o tym, że poprawna pisownia jest dla sporej części społeczności szkolnej bardzo ważna.

Organizatorzy konkursu: pp. Irmina Bisińska, Jadwiga Popiel, Magdalena Rdzanek, Karolina Pawelec

Zdjęcia z konkursu na portalu cozadzień.pl


Ogólnopolski Konkurs "Mój las"

28 lutego 2019 roku w siedzibie Lasów Państwowych odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu pod hasłem "Mój las".
Konkurs prowadzony jest w dwóch etapach:

 • I etap - na szczeblu regionalnym organizują Zarządy Okręgowe LOP,
 • II etap na szczeblu centralnym przeprowadzony jest przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody.

Na szczeblu regionalnym sukcesy odnieśli uczniowie z naszej szkoły:

 • w kategorii I - "Moja ulubiona pora roku w lesie" - III miejsce zajęła Aleksandra Imiołek z klasy IIbi - wychowawca Bożena Heba,
 • w kategorii II - "Mieszkania leśnych zwierząt" - wyróżnienie zdobyła praca uczennicy Anny Szymańskiej z klasy VIa. Uczennica wykonała pracę pod kierunkiem Pani Ewy Zawadki - opiekuna SK LOP.

Gratulujemy zwycięzcom!


V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY SZKÓŁ INTEGRACYJNYCH

Regulamin konkursu


WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO IV REGIONALNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA
ORGANIZOWANEGO PRZEZ TOWARZYSTWO NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY
SZKÓŁ POLSKICH ODDZIAŁ W RADOMIU

Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa
i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając...
/Cornelia Funke/

W dniach 26 i 27 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do IV-ego Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania dla szkół podstawowych. Konkurs zorganizowała biblioteka szkolna.
Uczestnicy prezentowali utwory z kanonu literatury pięknej. Ocenie podlegały: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja tekstu. Młodzi czytelnicy, inspirując się przygotowanymi przez siebie tekstami, popisywali się swobodą, płynnością oraz wyrazistością czytania. Jury w składzie: p. Magdalena Rdzanek, p. Karolina Pawelec, p. Anna Szewczyk, p. Renata Czub, p. Katarzyna Nowak, p. Małgorzata Ciesielska, oceniało uczniów w dwóch kategoriach: klasy I-IV i klasy V-VIII. Konkurs prowadziła p. Małgorzata Brzuzy.

Finaliści etapu szkolnego, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w etapie regionalnym:

 • w kategorii klas I - II - Alan Tronniarz z klasy IIb
 • w kategorii klas III - IV - Natalia Ryciak z klasy IVc
 • w kategorii klas V - VI - Maja Doroszewska z klasy VIa
 • w kategorii klas VII - VIII - Samanta Redel z klasy VIIIa

Finaliści otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, a wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe. Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie!!! Pamiętajcie, że czytanie uczy myślenia, sprzyja rozwojowi pamięci, a przede wszystkim rozwija umiejętność wysławiania się.

pp. Małgorzata Brzuzy, Karolina Pawelec, Marzena Gąsior


SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "Maska karnawałowa"

Przedmiotem konkursu było stworzenie maski karnawałowej, w dowolnym formacie, wykonanej wybraną przez uczestników techniką. Głównymi celami konkursu było rozwijanie kreatywności, wrażliwości artystycznej oraz uzdolnień dzieci oraz pielęgnowanie tradycji karnawałowych.
W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klas 0-III.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody podczas zabawy karnawałowej dn. 21.02.2019 r.

Nagrody główne otrzymali:

 • Julia Madalińska - 0ai
 • Ignacy Brodnicki - kl. Iai
 • Maciej Topolski - kl. Ib

Wyróżnienia otrzymali:

 • Daria Dzięgielewska - 0ai
 • Alan Urbanek - 0b
 • Lila Siczek - Iai
 • Marika Rybińska - Ib
 • Nikodem Krześniak - IIai
 • Filip Ziółko - IIbi
 • Eliza Senderowska- IIbi
 • Amelia Nowociśnka - IIIai
 • Nikola Wziątek - IIIb
 • Blanka Urbanek - IIIb

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

pp. Anna Moczyńska, Małgorzata Kierzkowska


II EDYCJA DYKTANDA OGÓLNOSZKOLNEGO "MISTRZ ORTOGRAFII 2019"

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Radomiu organizuje II Edycję Ogólnoszkolnego Dyktanda "Mistrz Ortografii 2019". Dyktando jest organizowane pod patronatem Prezydenta Radomia. Główną ideą konkursu jest budzenie szacunku do mowy ojczystej oraz krzewienie umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną.

Regulamin konkursu


WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO PT. "CZYTAM, BO LUBIĘ..."

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem (...)
/Kornel Makuszyński/

W lutym w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pt. "Czytam, bo lubię." adresowany do uczniów klas szóstych i siódmych. Dzięki różnorodnym poleceniom uczestnicy sprawdzili i utrwalili swoją wiedzę dotyczącą wskazanych lektur oraz rozwijali swoje kompetencje językowe. Uczniowie z klas szóstych i siódmych popisywali się znajomością literatury dla dzieci i młodzieży. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.

Laureaci konkursu:

 • I MIEJSCE: Natalia Tomaszewska 7c
 • II MIEJSCE: Zuzanna Kowalik 7c
 • III MIEJSCE: Wiktoria Oleksiak 7c

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

pp. Magdalena Rdzanek, Karolina Pawelec


"Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe z SKO"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie międzyszkolnym "Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe z SKO". Konkurs organizowany był przez Szkolną Kasę Oszczędności działającą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie.

Klasy 1-3
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie PLAKATU z wykorzystaniem grafiki komputerowej na temat zasad bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

Klasy 4-6
Zadaniem konkursowym było przygotowanie prezentacji multimedialnej w programie PowerPoint na temat zgodny z hasłem konkursu.

Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Kowalik, Celina Kalicka, Karolina Pawlak i Klaudia Rogozińska.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 21 stycznia 2019 r. na blogu SKO Szkoły Podstawowej w Mętowie.

pp. Marta Sadowska, Adelajda Sobol


Wyniki konkursu "MÓJ ZESZYT - MOJA WIZYTÓWKA"

W styczniu w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy zeszyt przedmiotowy, który był adresowany do uczniów klas IV-VI. Zeszyty uczniów naszej szkoły prowadzone są systematycznie i starannie, dlatego jury miało problem z wyborem tych najładniejszych. Kaligrafia to trudna sztuka, ale wśród naszych uczniów są tacy, którzy pięknie opanowali technikę pisania, a ich zeszyty są prawdziwymi wizytówkami.

  W klasach IV-VI zwyciężyli:
 1. miejsce Karina Pawlak - kl. IVa
 2. miejsce Nikodem Romanow - kl. IVb
 3. miejsce Amelia Cybulska - kl. Vb
  Wyróżnienia:
 • Celina Lounissi - kl. IVa
 • Jakub Jamrozy - kl. IVa

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!

pp. Jadwiga Popiel, Karolina Pawelec


Powiatowy Konkurs Plastyczny "KARTKA ZE ŚWIĄT I ZABAWKA CHOINKOWA"

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Katarzyna Heda (kl. VIa) oraz Wiktoria Pyszczak (kl. IIai) otrzymały wyróżnienia w POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "KARTKA ZE ŚWIĄT I ZABAWKA CHOINKOWA" organizowanym przez Dom Kultury "Borki" w Radomiu.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

pp. Julita Piotrowska, Małgorzata Kierzkowska


Międzyszkolny Konkurs "Poznaj z nami Order Uśmiechu"

12 grudnia 2018 r. w PSP nr 33 w Radomiu odbył się międzyszkolny konkurs "Poznaj z nami Order Uśmiechu". Celem konkursu było przybliżenie podstawowych informacji o Orderze Uśmiechu, promowanie idei Roku Ireny Sendlerowej oraz budzenie idei pomocy i tolerancji wobec innych. W konkursie wzięły udział szkoły: PSP nr 29, PSP nr 14 (dwie grupy), PSP nr 31, PSP nr 13 i PSP nr 33. Wszystkie zadania miały charakter interdyscyplinarny, obejmowały wiedzę historyczną, plastyczną i literacką. Do zadań konkursowych należały:

 1. Quiz.
 2. Wywiad z Ireną Sendlerową.
 3. 5 sekund z Orderem Uśmiechu.
 4. Stworzenie logo Orderu Uśmiechu.
 5. Działania praktyczne - wyciskanie soku z cytryny na czas.

Całość konkursu była ilustrowana filmem ukazującym postać Ireny Sendlerowej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 7c w składzie: Natalia Tomaszewska, Wiktoria Oleksiak, Justyna Chmielewska i Zuzanna Kowalik.
Dziewczyny wykazały się niezwykłą kreatywnością, wiadomościami i umiejętnościami. Zdobyły II miejsce w konkursie.

p. Magdalena Rdzanek


Konkurs plastyczny "Bombka choinkowa RODO"

Regulamin konkursu


Szkolny Konkurs Leksykalno-Gramatyczny z Języka Angielskiego - 26 listopada 2018 r.

26 listopada 2018 r. odbył się SZKOLNY KONKURS LESYKALNO-GRAMATYCZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, którego adresatami byli uczniowie klas IV-VIII. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie poziomu umiejętności językowych oraz sprawdzenie wiedzy uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki języka angielskiego.

  Wyniki przedstawiają się następująco:
 • I miejsce - Szymon Bartosiewicz - klasa IVa
 • II miejsce - Filip Staniszewski - klasa Va
 • III miejsce - Aleksandra Trybulska - klasa Va

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu.

p. Elżbieta Gomuła


Szkolny konkurs "Polskie symbole narodowe" - 9.11.2018 r.

W listopadzie odbył się w naszej szkole konkurs "Polskie symbole narodowe" z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę dla uczniów klas 0-III. Głównymi celami konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, popularyzacja wśród uczniów pamięci o świętach narodowych.
W odpowiedzi na zaproszenie do udziału w konkursie przygotowano dużo prac, wykonanych rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastyczo-technicznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.
Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody m.in.: gry planszowe, książki, które zostały wręczone po uroczystej akademii przygotowanej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 • I miejsce ex aequo: Wojciech Orlikowski IIIai i Piotr Markowicz IIai
 • II miejsce ex aequo: Wiktoria Pyszczak IIai i Nicole Rogozińska IIbi
 • III miejsce ex aequo: Marika Grześczak 0b i Nikodem Krześniak IIai
 • Wyróżnienia: Gabriela Prokop 0b, Julia Madalińska 0ai, Lila Siczek Iai, Kornel Wójcik IIai, Oksana Miernik IIai, Dawid Kosior IIai, Lena Borucińska IIai, Filip Fic IIai, Miłosz Warchoł IIbi, Wiktoria Wróbel IIbi, Amelia Turek IIIai, Anastazja Stelmasiak IIIb

Organizatorzy przygotowali wystawę prac pokonkursowych na głównym holu na parterze, którą każdy może teraz podziwiać. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy: pp. Małgorzata Kierzkowska, Jolanta Chrzanowska, Grażyna Wojciechowska


Konkurs "Polska w liczbach" - 7.11.2018 r.

W ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski odbył się szkolny konkurs dla klas VI-VIII "Polska w liczbach". W fazie wstępnej uczniowie przygotowali plakaty (Michał Mierzyński, Katarzyna Heda, Lena Piotrowska ,Julia Marszałek, Zuzanna Spławiec) lub prezentacje multimedialne (Natalia Suwała, Zuzanna Jaśkiewicz, Wiktoria Jopek i Amelia Brodnicka) na temat najważniejszych danych statystycznych, wydarzeń historycznych i liczb związanych z geografią Polski. W ramach głównych rozgrywek uczniowie mieli za zadanie dopasować do określonych haseł odpowiadające im liczby. Najszybciej i oczywiście bez błędu wykonały to dziewczynki z klasy VIc - Julia Kosior i Wiktoria Wosiak, następnie zespół z VIIIa oraz VIIc. Gratulujemy!

pp. Anna Rudny, Ewelina Kiliańska, Tamara Strzałkowska


Szkolny Konkurs Recytatorski o tematyce patriotycznej pt. "Ojczyzna w poezji"- 7.11.2018 r.

Z głębi dziejów, z krain mrocznych,
Puszcz odwiecznych, pól i stepów,
Nasz rodowód, nasz początek,
Hen od Piasta, Kraka, Lecha.
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączonych myślą prostą.
Żeby Polska, żeby Polska!
Żeby Polska była Polską!

Listopad to szczególny miesiąc dla naszego narodu. Podczas obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo. Rok 2018 wyznaczył szczególną rocznicę - jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły 7 listopada 2018 roku przystąpili do współzawodnictwa w konkursie recytatorskim o tematyce patriotycznej pt. "Ojczyzna w poezji". Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze polskich poetów: K. I. Gałczyńskiego, A. Słonimskiego, W. Szymborskiej, W. Pola, W. Bełzy, M. Konopnickiej oraz W. Broniewskiego. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Spośród 28 uczestników jury w składzie: przewodnicząca - Pani wicedyrektor Małgorzata Filipiak, Pani Magdalena Rdzanek, Pani Irmina Bisińska i Pani Karolina Pawelec, wyłoniło zwycięzców:

Klasy IV-V:

 • I MIEJSCE - Jakub Jamrozy IVa
 • II MIEJSCE - Filip Kłosowki Va
 • III MIEJSCE - Patryk Lesniewski Va
 • WYRÓŻNIENIE - Klaudia Rogozińska IVa

Klasy VI-VIII:

 • I MIEJSCE - Amelia Brodnicka VIa
 • II MIEJSCE - Zuzanna Jaśkiewicz VIIb
 • III MIEJSCE - Natalia Jamrozy VIa
 • WYRÓŻNIENIE - Katarzyna Heda VIa, Bartłomiej Bulski VIIa

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

pp. Jadwiga Popiel, Karolina Pawelec

Zdjęcia z Konkursu


Szkolny Konkurs Piosenki "Jesienne nutki" - 24.10.2018 r.

Dnia 24 październia 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs "Jesienne nutki". Głównym celem tego konkursu było popularyzowanie piosenki jesiennej, prezentacja uzdolnień muzycznych dzieci, rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej.
Do przeglądu zgłosiło się siedemnaścioro dzieci z klas 0 -III.
Młodzi artyści wprowadzili nas w jesienny nastrój, prezentując swoje umiejętności wokalne. W swobodny i urzekający sposób, niektórzy z nich dodali do treści piosenek wymowny strój.
Po zakończonej prezentacji utworów, w czasie obrad jury dzieci wraz z rodzicami udali się na słodki, jesienny poczęstunek. Dzieci brały także udział w różnorodnych zabawach i wspólnych tańcach przy muzyce przygotowanych przez p. Katarzynę Nowak. Wszyscy bawili się świetnie.
W składzie komisji oceniającej występy małych artystów znalazły się następujące osoby: p. Małgorzata Bartel, p. Olga Kozicka oraz p. Ula Kaczmarska. Poziom konkursu komisja oceniła jako bardzo wysoki biorąc pod uwagę technikę wykonania, interpretację, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny wystąpienia na scenie i walory głosowe. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało: 4 nagrody główne i 6 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Wyniki Szkolnego Konkursu Piosenki "Jesienne nutki":

 • I miejsce - Alicja Stróżyk kl. 3bi
 • II miejsce - Marika Rybińska kl. 1b oraz Oksana Miernik kl. 2ai
 • III miejsce - Lena Bąk kl. 0ai

Wyróżnienia:

 • Alan Tronniarz kl. 2bi
 • Gabriel Grabarczyk kl. 2ai
 • Nikodem Krześniak kl. 2ai
 • Helena Trojan kl. 1ai
 • Julia Safin kl. 2ai
 • Marika Dryja l. 3b

Wydarzenie to przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: pp. Małgorzata Kierzkowska, Bożena Heba

Zdjęcia z Konkursu


Konkurs Plastyczny "Promowanie picia wody prosto z kranu" dla klas 0-III

Picie wody z kranu korzystnie wpływa na nasz organizm, a u najmłodszych zapobiega wielu chorobom, w tym otyłości - twierdzą lekarze i dietetycy.

W październiku ogłoszony został konkurs plastyczny pod hasłem "Promowanie picia wody prosto z kranu". Organizatorem konkursu są Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o.o., pod patronatem Prezydentem Miasta Radomia Radosława Witkowskiego.
Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych, zdobywanie oraz podnoszenie poziomu wiedzy na temat wysokiej jakości wody z kranu w Radomiu.
Do konkursu przystąpiły dzieci z klas I-III z naszej szkoły. Przy ocenie prac, powołana Komisja Konkursowa przez koordynatorów konkursu, pod uwagę brała: twórczą interpretację tematu, oryginalny pomysł oraz estetykę wykonania. Komisja konkursowa wyłoniła trzy najlepsze prace, które zakwalifikują się do kolejnego etapu:

 • I miejsce - Wiktoria Pyszczak klasa IIai
 • II miejsce - Ignacy Brodnicki klas Iai
 • III miejsce Natalia Król klasa IIai

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi nie później niż do 30.10.2018 r. Nagrody zostaną wręczone uczestnikom w Sali konferencyjnej Organizatora lub w placówce kulturalnej miasta. Życzymy powodzenia!

Koordynatorzy konkursu: pp. Małgorzata Kierzkowska, Anna Moczyńska, Anna Krawczyk


Sukcesy sportowe Maksyma Bodnara


Konkurs recytatorski - "Ojczyzna w poezji"

Regulamin Konkursu "Ojczyzna w poezji"


Konkurs SKO - Szkolne Blogi

Odwiedzaj nasz blog --> www.szkolneblogi.pl

Regulamin Konkursu