Strona główna Aktualności Konkursy Szczęśliwa 13 Archiwum O Patronie Z Kroniki Pracownicy Rada Rodziców Oferta Szkoły Organizacje Nasi Absolwenci Innowacje i projekty Zielona Szkoła

BIP

Napisz do nas

A K T U A L N O Ś C I

Armia Świętych Uśmiechniętych - zbiórka upominków dla chorych dzieci

W dniach 3-14 grudnia w naszej szkole odbywała się zbiórka słodyczy, zabawek i przyborów szkolnych dla chorych dzieci. Akcja pod hasłem "Armia Świętych Uśmiechniętych" ma na celu wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci spędzających Święta Bożego Narodzenia w Centrum Zdrowia Dziecka oraz radomskich szpitalach. Zebrane przez nas upominki zostały przekazane organizatorom zbiórki, którzy przygotują z nich paczki dla dzieci i odwiedzą je przed Świętami, by umilić im czas spędzony w szpitalu. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za okazanie wrażliwości, dołączenie do akcji oraz przekazane prezenty!

Bożena Heba, Edyta Sieradz-Gnatowska


"Mikołajki z Mikołajkiem" - 7 grudnia 2018 r.

7 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się "Mikołajki z Mikołajkiem". Uczennice z klasy VIIC - Zuzanna Kowalik i Justyna Chmielewska, czytały swoim młodszym kolegom i koleżankom fragmenty "Nowych przygód Mikołajka" autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacques'a Sempé. Była to wspaniała okazja do "spotkania z książką" i z przygodami Mikołajka oraz jego kolegów. Uczniowie z przyjemnością wysłuchali fragmentów książek o małym urwisie i paczce jego kumpli. Akcję zorganizowała biblioteka szkolna.

Małgorzata Brzuzy, Karolina Pawelec, Marzena Gąsior


Mikołajki w klasie IIBi - 6 grudnia 2018 r.

Święty Mikołaj odwiedził uczniów klasy IIBi, przynosząc im paczki pełne łakoci. Dzieci przywitały Mikołaja recytacją wierszyka, w którym pochwaliły się swoimi dobrymi uczynkami, przeprosiły za drobne psoty i obiecały, że przez kolejny rok będą starały się jeszcze bardziej. We wręczaniu paczek Świętemu Mikołajowi dzielnie pomagał nasz klasowy Mikołaj, obchodzacy swoje imieniny. Mały pomocnik spisał się świetnie, a Święty Mikołaj zapewnił, że za rok pojawi się ponownie i sprawdzi, czy dzieci dotrzymały danego słowa.

Bożena Heba, Edyta Sieradz-Gnatowska


Wycieczka do Fabryki Bombek klasy IIAi - 6 grudnia 2018 r.

06 grudnia 2018 roku uczniowie klasy IIAi wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek, gdzie mogli zobaczyć jak powstają piękne dekoracje choinkowe. Pod opieką przewodnika pokazano uczniom pracownię, w której powstają bombki. Wyjaśnił on jak przy pomocy palnika oraz siły własnych płuc można wydmuchać bombki o różnych kształtach. Uczniowie obserwowali jak wykonuje się: grzybki, kule, misie czy łabędzie. W drugim etapie dzieci mogły obserwować, ręczne zdobienie bombek przy pomocy pędzla, farby oraz brokatu. Niewiarygodne jest, jak za pomocą kilku sprawnych ruchów powstaje piękny wzór. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę ze swoim imieniem.


Spotkanie klasy IB z Mikołajem - 6 grudnia 2018 r.

6 grudnia klasa IB spotkała się z Mikołajem. Dzieci dostały prezenty, z których bardzo się ucieszyły.


Rodzinne Warsztaty Świąteczne w klasie IIBi - 5 grudnia 2018 r.

W dniu 5 grudnia sala 306 roziskrzyła się tęczowymi kolorami cekinów, brokatów i błyskotek, z których powstały piękne bombki i inne choinkowe ozdoby. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przy wspólnym stole pracowali w miłej, świątecznej atmosferze, dzieląc się pomysłami i pomagając sobie wzajemnie. Stworzone w czasie warsztatów wyjątkowe ozdoby przekazane zostały na organizowane w szkole konkursy świąteczne oraz posłużyły do udekorowania sali. Pierwsze rodzinne warsztaty przypadły do gustu ich uczestnikom, więc na pewno nie będzie to ostatnie takie spotkanie.

Bożena Heba, Edyta Sieradz-Gnatowska


Zbiórka na rzecz potrzebujących dzieci - 3 grudnia 2018 r.

W dniach 19.11-03.12.2018 r. w naszej szkole została zorganizowana zbiórka słodyczy na rzecz potrzebujących dzieci. Głównym celem akcji było uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych ludzi, szczególnie dzieci, których życie jest przepełnione bólem, cierpieniem czy niedostatkiem.
Zbiórka odbyła się na terenie naszej szkoły oraz w sklepie PSS Społem, gdzie nasi wolontariusze wraz z nauczycielami zachęcali społeczność lokalną do przyłączenia się do akcji. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, bez których nie osiągnęlibyśmy tak zadowalających rezultatów. Dziękujemy również Panu Prezesowi Cezaremu Rolnikowi za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki na terenie sklepu PSS Społem.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II

Organizatorzy: Olga Kozicka, Marta Sadowska, Małgorzata Kierzkowska, Katarzyna Nowak,
Julita Piotrowska, Katarzyna Towarek, Monika Zbiciak, Paulina Świgoń-Kawińska,
Edyta Rejmer, Bożena Świgoń, Wiesława Makuch, ks. Tomasz Orłowski


Andrzejki w świetlicy szkolnej - 30 listopada 2018 r.

30.11.2018 r. w świetlicy szkolnej odbyły się tradycyjne "Andrzejkowe wróżby". Uczestnikami zabawy były dzieci z klas 0-3. Organizatorkami zabawy były nauczycielki świetlicy szkolnej, które zadbały nie tylko o wspaniały wystrój i dekorację, ale także o odpowiedni klimat i wspaniałą atmosferę podczas wróżb. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale. Radość i uśmiech gościł na twarzach wszystkich dzieci przez cały czas. Celem zabawy było:

  • Bogacenie wiedzy o polskich tradycjach związanych z andrzejkami
  • Kształtowanie szacunku dla kultury i obyczaju
  • Integracja uczniów poprzez tworzenie warunków do wspólnej zabawy

W rolę wróżek wcieliły się uczennice klas VIIA i VIIB. Wywiązały się z tego znakomicie. Dziękujemy uczestnikom zabawy z mile spędzony czas.

Barbara Zych


Kolorowe muzyczne szkolenie nauczycieli - 29 listopada 2018 r.

29 listopada nauczyciele rewalidacji oraz nauczyciele wspomagający uczestniczyli w niezwykłym szkoleniu zorganizowanym w naszej szkole. Temat szkolenia to "Metoda kolorowych dźwięków jako forma pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole podstawowej". W czasie spotkania nauczyciele zapoznali się z założeniami tej metody oraz sposobami jej wykorzystania. W czasie praktycznych ćwiczeń przekonali się o tym, jak ciekawa, przyjemna i radosna jest Metoda Kolorowych Dźwięków. Już niebawem na stałe zagości ona w naszej szkole.


Międzynarodowy Dzień Kredki - 28 listopada 2018 r.

Już po raz kolejny dnia 28.11.2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole "Międzynarodowy Dzień Kredki". W tym roku temat nawiązywał do obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie za pomocą środków plastycznych przedstawili Naszą Piękną Ojczyznę. Jak co roku uczestniczyło w tym przedsięwzięciu dziesiątki uczniów. Była dobra zabawa całej społeczności szkolnej. Prace plastyczne, które powstały przedstawiały Polskę: ulubione miejsca, zabytki, wakacje spędzone w różnych zakątkach Polski, zabawy dzieci, wieś, miasta, morze i góry. Wszyscy uczniowie biorący udział w rysowaniu z wielkim zaangażowaniem tworzyli swoje dzieła. W trakcie rysowania towarzyszyła dzieciom piosenka "Kolorowe kredki". Dzieci były bardzo zadowolone. Wszystko udało się znakomicie. O milą atmosferę i coś słodkiego dla każdego dziecka biorącego udział, jak co roku zadbały organizatorki: pp. B Zych, M. Bartel, A. Krawczyk, E. Zawadka. Był to owocny, twórczy i miło spędzony czas dla uczniów z naszej szkoły. Prace młodych artystów są prezentowane i można je podziwiać na holu w naszej szkole. Do zobaczenia za rok.


Dzień Pluszowego Misia - 27 listopada 2018 r.

27 listopada br. Samorząd Szkolny pod opieką p. Katarzyny Zając-Brodeckiej i p. Anny Rudny zorganizował obchody Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia uczniowie klas IV-VIII przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Towarzyszyły one swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. W szkole od razu zrobiło się kolorowo, pogodnie i "misiowato". Kulminacyjnym punktem tego radosnego święta był konkurs: "Z jakiej bajki jest ten miś?" Dzieci miały za zadanie przypomnieć sobie bajki jakie kiedyś oglądały i rozpoznać bajkowe misie. Najlepiej zrobiła to Antonina Kowalczyk z VIIB.

pp. Katarzyna Zając-Brodecka, Anna Rudny


Klasa IIBi na warsztatach "Zdrowe Śniadania dla Najmłodszych" - 22 listopada 2018 r.

Z okazji obchodzonego w tym miesiącu Dnia Zdrowego Śniadania uczniowie klasy IIBi wybrali się do restauracji, by sprawdzić, jak zdrowo i smacznie przygotować śniadanie. W gościnnych progach restauracji "Gruszki na Wierzbie" przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania oraz komponowania zdrowego posiłku. W czasie ciekawych ćwiczeń i zgadywanek poznali supermoce orzechów, suszonych owoców, nasion i roślinnego mleka. Przekonali się także, że zdrowe produkty mogą być pyszne, degustując z entuzjazmem wszystkie przygotowane produkty. Na koniec dzieci same skomponowały swoje smaczne i zdrowe śniadanie.

Bożena Heba, Edyta Sieradz-Gnatowska


Zajęcia w straży pożarnej - 20, 22 listopada 2018 r.

W dniach 20 i 22 listopada klasa IB i IA były na zajęciach w straży pożarnej. Tematem spotkania był bezpieczny dom. Dzieci poznały przyczyny powstawania pożarów oraz ich zapobieganie, przypomniały numer alarmowy do straży. Następnie poszły do miejsca gdzie znajdowały się wozy strażackie. Wszystkie bardzo zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.


Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - 20 listopada 2018 r.

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie, na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, 7 listopada 2014 r. podjął Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. 20 listopada świętujemy także 29 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka - Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka. Z tej okazji w naszej szkole w ramach akcji "Dziecka prawa - to nie zabawa" przedstawiciel Samorządu Szkolnego, uczniowie klas VIA i VIB zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas III, krótkie przedstawienie na temat praw dziecka. Następnie dzieci miały do rozwiązania zagadkę, polegającą na rozszyfrowaniu pewnego, ważnego zdania. Jako, że panie wychowawczynie omawiały z uczniami te zagadnienia już wcześniej na lekcjach, wszyscy sobie doskonale poradzili.

pp. Anna Rudny, Tamara Strzałkowska, Ewelina Kiliańska


Jak uczniowie klasy IIB i IIIA świętowali 100-lecie odzyskania Niepodległości?
- 15 listopada 2018 r.

Uczniowie klas IIB i IIIA wzięli udział w ogólnopolskim projekcie "100 pocztówek na 100-lecie odzyskania Niepodległości". Wysłali 100 pocztówek do placówek oświatowych na terenie całej Polski. W zamian otrzymali 100 pocztówek od kolegów i koleżanek. Następnie uczniowie przykleili pocztówki z różnych miejscowości zgodnie z ich położeniem na mapie. Praca jest wywieszona na korytarzu III piętra.
Przez cały tydzień poprzedzający rocznicę odzyskania Niepodległości uczniowie IIB i IIIA wykonali pracę plastyczną pt.: "Symbole Narodowe Polski". Prace wywieszone są na korytarzu III piętra i w salach. Odbył się również konkurs międzyklasowy pt.: "Quiz wiedzy o Polsce". Po zakończeniu konkursu wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę "Co to jest niepodległość?".

Piosenkę można znaleźć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=-mI645aCTgo

pp. Bożena Heba, Grażyna Wojciechowska, Edyta Sieradz-Gnatowska, Paulina Świgoń-Kawińska


100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - 9 listopada 2018 r.

9 listopada 2018 r. uroczyście obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby o 11:11 wspólnie odśpiewać hymn narodowy, tak jak w tysiącach szkół w Polsce. Wyszło pięknie! Była również część artystyczna. Uczniowie klas VIB, VIIB i VIIIB przygotowali wraz z nauczycielami montaż poetycko-muzyczny, przypominający smutne dzieje Polaków i 123 lat pragnienia odzyskania wolności. Mogliśmy usłyszeć fragmenty dzieł literackich polskich poetów: Adama Mickiewicza, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Kazimiery Iłłakowiczówny, czy Józefa Wybickiego. Chór męski zaśpiewał pieśni patriotyczne, takie jak: "Legiony", "Rota" i "Pierwsza Kadrowa". Wszyscy oglądali występ uczniów z dużym skupieniem i zainteresowaniem.

p. Adelajda Sobol

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć 2


100 biegaczy na 100-lecie niepodległości - 9 listopada 2018 r.

Lokalna prasa o naszym biegu

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć 2


Projekt "Jestem małym Polakiem" - 5-9 listopada 2018 r.

Projekt - "Jestem małym Polakiem" został opracowany przez p. E. Gniewek. Adresowany był do najmłodszych dzieci naszej szkoły. Jego głównym celem jest kształtowanie postaw patriotycznych i rozbudzanie zainteresowań dzieci dziejami Polski i Polaków. Projekt realizowany był przez nauczycieli oddziałów przedszkolnych - J. Klas, K. Nowak, E. Gniewek w okresie 5-9 listopada 2018 r. w związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W trakcie zajęć dzieci poznały historię powstania Państwa Polskiego, symbole narodowe, postacie sławnych Polaków i ich dokonań. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Poznały słowa hymnu i pięknie go odśpiewały w czasie akademii szkolnej. W czasie zajęć plastycznych wykonywały kotyliony narodowe, malowały flagi, kolorowały godła, wyklejały mapę Polski. Prace prezentowały na szkolnym korytarzu. Dzieci brały udział w szkolnym konkursie "Barwy narodowe". Zajęcia te pomogły dzieciom zrozumieć, co to jest patriotyzm i uświadomić, że mogą być dumne z tego, że są Polakami.


Pamiętamy o tych, którzy odeszli - 6 listopada 2018 r.

6 listopada br. uczniowie klas VB i VC odwiedzili cmentarz katolicki położony przy ul. Limanowskiego. Dzieci zapaliły znicze, jako wyraz pamięci i szacunku dla tych co odeszli. Uczniowie odwiedzili groby polskich żołnierzy poległych w latach 1919-1920, żołnierzy 72 pułku piechoty poległych w 1939 roku, sześciu żołnierzy AK, członków Szarych Szeregów. Wielkie zainteresowanie wzbudziły pomniki min. pomnik poświęcony 30 Strażakom służby pomocniczej rozstrzelanym 7 lipca 1944 roku przez Niemców pod murem cmentarnym, pomnik poświęcony więźniom politycznym okresu stalinowskiego i Sybirakom, pomnik pamięci pomordowanych w hitlerowskich obozach koncentracyjnych, pomnik poświęcony oficerom i żołnierzom zamordowanym przez NKWD.

pp. Marta Sadowska, Marzena Gąsior, Irena Gozdek


Festiwal Dyni - 29 października 2018 r.

29 październia br. obchodziliśmy w naszej szkole Festiwal Dyni czyli popularne już niemal wszędzie Halloween. Uczniowie przygotowali dynie wycięte według swojego pomysłu i mogliśmy je podziwiać na świetlicy szkolnej. Odbyły się również konkursy dobrze znane stałym bywalcom naszych spotkań, czyli jedzenie jabłek na sznurkach, jedzenie i picie na czas, robienie mumii z papieru toaletowego oraz wybory najstraszniejszego stroju. Chętnych do zabawy nie brakowało. Pomysłów na przebrania też było bardzo dużo. Wspaniali okazali się nasi nowi koledzy i koleżanki z klas IV, gdyż dla nich było to pierwsze spotkanie z tej okazji. Za rok też się spotkamy.

On 29th October 2018 we celebrated the Pumpkin Festival known also as Halloween. Students prepared Jack-o-lanterns and we could admire them in our common room. We had many already famous competitions such as Apple bobbing, Speed eating, mummy making and choosing the scariest costume. Everybody had a great time and great ideas. For our 4 year students it was the first time, but definitely not the last time. So see you next year!

Prepared by Katarzyna Zając-Brodecka


Wycieczka do Warszawy "Śladami Alka, Rudego i Zośki" - 26 października 2018 r.

26 października 2018 r. uczniowie klas VIIBi i VIIIB wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Ruszyli śladami Alka, Rudego i Zośki - bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego pt.: "Kamienie na szaniec". By uczcić pamięć bohaterów, zapalili znicze na ich mogiłach z brzozowymi krzyżami.

Spacer po Cmentarzu Wojskowym na Powązkach skłaniał do zadumy, tylu naszych przodków oddało życie w obronie Ojczyzny! Pamięć o nich jest jedynym hołdem, który możemy im złożyć. Nasze znicze zapłonęły też na grobach K. K. Baczyńskiego i A. Kamińskiego.

Kolejnym etapem wędrówki była wizyta w Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego. To Alma Mater Janka Bytnara, Aleksego Dawidowskiego i Tadeusza Zawadzkiego. Absolwentem tego liceum był także K.K. Baczyński.

Idąc śladami bohaterów "Kamieni na szaniec" dotarliśmy do Muzeum na Pawiaku. Fragment bramy wejściowej i uschnięte drzewo stojące nieopodal to niemi świadkowie męczeństwa więzionych tu ofiar hitleryzmu.

Główna siedziba gestapo przy alei Szucha przetrwała wojnę. Tu zakatowano Rudego. Obecnie w miejscu kaźni tysięcy więźniów znajduje się Mauzoleum Walki i Męczeństwa, w którym płonie wieczny ogień ku czci pomordowanych. W tym szczególnym miejscu nie zrobiliśmy zdjęć.

Na dziedzińcu budynku (mieści się w nim Ministerstwo Edukacji Narodowej) obejrzeliśmy wystawę poświęconą setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ola Neska i Ania Pająk, kl. 7bi


Ślubowanie Klas Pierwszych - 15 października 2018 r.

W dniu 15 października br. odbyło się ślubowanie dwóch pierwszych klas. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały program artystyczny, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Następnie uroczyście złożyły przysięgę, po czym były mianowane na ucznia naszej szkoły. Na koniec Pan Dyrektor życzył im samych dobrych ocen i przyjemnie spędzonych chwil w szkole.


Dzień Edukacji Narodowej - 12 października 2018 r.

"Nauczyciel. to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie,
bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego cudzym dzieciom?"

Dzień 12 października 2018 roku był bardzo szczególnym i uroczystym dniem dla wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas VIIIA, VIIA oraz VIIC przygotowali krótką, zabawną i związaną z tematem akademię dla nauczycieli oraz pracowników szkoły, w organizacji której pomogły im panie Katarzyna Zając-Brodecka oraz Anna Rudny.
Podczas występu nie brakowało śmiechu, radości oraz oklasków. Były też momenty bardzo podniosłe i wzruszające. Uczniowie nieco stremowani, dali wspaniały popis swoich talentów aktorskich i recytatorskich. Po wystąpieniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom róże oraz złożyli serdeczne życzenia z okazji święta.


Dzień Chłopaka w klasie IIAi - 11 października 2018 r.

Tym razem klasa IIAi dnia 11 października br. z okazji Dnia Chłopaka wybrała się do kręgielni. Taka forma rekreacji i rywalizacji nie wszystkim była znana, niektórzy musieli dużo się napocić, by prawidłowo potoczyć kulę po torze, aby przewróciła ona kręgle. Po dobrej i owocnej zabawie w kręgielni został przygotowany poczęstunek. Można było się posilić, wspólnie przeanalizować grę i spokojnie wrócić do domu.


"Dieta dla mózgu" czyli Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - 10 października 2018 r.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest corocznie 10 pażdziernika. W tym dniu klasa IIBi uczestniczyła w zajęciach pt. "Dieta dla mózgu". Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną na temat zdrowia, czynników wpływajacych na różne jego wymiary, zasad odżywiania sprzyjającego prawidłowej pracy mózgu oraz wzięli udział w dyskusji na temat wpływu diety na kondycję fizyczną i psychiczną. Następnie wspólnie wykonali "piramidę zdrowia" oraz tematyczne prace plastyczne. Zajęcia zakończyła degustacja zdrowych przekąsek i napojów.

pp. Bożena Heba, Edyta Sieradz-Gnatowska


Dzień Chłopaka kl. IB - 1 października 2018 r.

W dniu 1 października br. klasa IB wraz z wychowawczynią poszła do pizzerii. W ten sposób uczciliśmy Dzień Chłopaka. Dzieci same komponowały swoją pizzę a potem z wielkim apetytem zjadły.

p. Anna Tomczak


Dzień Chłopaka w "SkyJump"- 1 października 2018 r.

1 października br. uczniowie klas VB i VIC wybrali się do SkyJump z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie bawili się na czterech sferach trampolin, na których doskonalili kondycję fizyczną. Park Trampolin, to jedna z największych tego typu atrakcji w mieście. To wspaniałe miejsce dla dzieci, które w ciekawy sposób mogą spożytkować swoje niemałe pokłady energii. SkyJump to ogromna hala, gdzie można wyładować swoje emocje.

p. Marta Sadowska


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 28 września 2018 r.

Dzień Tabliczki Mnożenia to bardzo dobra okazja, by poprzez zabawę poćwiczyć z uczniami umiejętności mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Podczas lekcji matematyki uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zabawie "I have, who has? (Ja mam, kto ma?)", której głównym celem było doskonalenie umiejętności matematycznych. Uczniowie tworzyli plakaty związane z tematyką święta. W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami, a nagrodą - tabliczki czekolady.

p. Agnieszka Stępień


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 - 3 września 2018 r.