Strona główna Aktualności Konkursy Szczęśliwa 13 Archiwum O Patronie Z Kroniki Pracownicy Rada Rodziców Oferta Szkoły Organizacje Nasi Absolwenci Innowacje i projekty Zielona Szkoła

BIP

Napisz do nas

A K T U A L N O Ś C I

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - 9 listopada 2018 r.

9 listopada 2018 r. uroczyście obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby o 11:11 wspólnie odśpiewać hymn narodowy, tak jak w tysiącach szkół w Polsce. Wyszło pięknie! Była również część artystyczna. Uczniowie klas VIB, VIIB i VIIIB przygotowali wraz z nauczycielami montaż poetycko-muzyczny, przypominający smutne dzieje Polaków i 123 lat pragnienia odzyskania wolności. Mogliśmy usłyszeć fragmenty dzieł literackich polskich poetów: Adama Mickiewicza, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Kazimiery Iłłakowiczówny, czy Józefa Wybickiego. Chór męski zaśpiewał pieśni patriotyczne, takie jak: "Legiony", "Rota" i "Pierwsza Kadrowa". Wszyscy oglądali występ uczniów z dużym skupieniem i zainteresowaniem.

p. Adelajda Sobol

Galeria zdjęć


100 biegaczy na 100-lecie niepodległości - 9 listopada 2018 r.

Lokalna prasa o naszym biegu

Galeria zdjęć


Projekt "Jestem małym Polakiem" - 5-9 listopada 2018 r.

Projekt - "Jestem małym Polakiem" został opracowany przez p. E. Gniewek. Adresowany był do najmłodszych dzieci naszej szkoły. Jego głównym celem jest kształtowanie postaw patriotycznych i rozbudzanie zainteresowań dzieci dziejami Polski i Polaków. Projekt realizowany był przez nauczycieli oddziałów przedszkolnych - J. Klas, K. Nowak, E. Gniewek w okresie 5-9 listopada 2018 r. w związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W trakcie zajęć dzieci poznały historię powstania Państwa Polskiego, symbole narodowe, postacie sławnych Polaków i ich dokonań. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Poznały słowa hymnu i pięknie go odśpiewały w czasie akademii szkolnej. W czasie zajęć plastycznych wykonywały kotyliony narodowe, malowały flagi, kolorowały godła, wyklejały mapę Polski. Prace prezentowały na szkolnym korytarzu. Dzieci brały udział w szkolnym konkursie "Barwy narodowe". Zajęcia te pomogły dzieciom zrozumieć, co to jest patriotyzm i uświadomić, że mogą być dumne z tego, że są Polakami.


Pamiętamy o tych, którzy odeszli - 6 listopada 2018 r.

6 listopada br. uczniowie klas 5b i 5c odwiedzili cmentarz katolicki położony przy ul. Limanowskiego. Dzieci zapaliły znicze, jako wyraz pamięci i szacunku dla tych co odeszli. Uczniowie odwiedzili groby polskich żołnierzy poległych w latach 1919-1920, żołnierzy 72 pułku piechoty poległych w 1939 roku, sześciu żołnierzy AK, członków Szarych Szeregów. Wielkie zainteresowanie wzbudziły pomniki min. pomnik poświęcony 30 Strażakom służby pomocniczej rozstrzelanym 7 lipca 1944 roku przez Niemców pod murem cmentarnym, pomnik poświęcony więźniom politycznym okresu stalinowskiego i Sybirakom, pomnik pamięci pomordowanych w hitlerowskich obozach koncentracyjnych, pomnik poświęcony oficerom i żołnierzom zamordowanym przez NKWD.

pp. Marta Sadowska, Marzena Gąsior, Irena Gozdek


Festiwal Dyni - 29 października 2018 r.

29 październia br. obchodziliśmy w naszej szkole Festiwal Dyni czyli popularne już niemal wszędzie Halloween. Uczniowie przygotowali dynie wycięte według swojego pomysłu i mogliśmy je podziwiać na świetlicy szkolnej. Odbyły się również konkursy dobrze znane stałym bywalcom naszych spotkań, czyli jedzenie jabłek na sznurkach, jedzenie i picie na czas, robienie mumii z papieru toaletowego oraz wybory najstraszniejszego stroju. Chętnych do zabawy nie brakowało. Pomysłów na przebrania też było bardzo dużo. Wspaniali okazali się nasi nowi koledzy i koleżanki z klas IV, gdyż dla nich było to pierwsze spotkanie z tej okazji. Za rok też się spotkamy.

On 29th October 2018 we celebrated the Pumpkin Festival known also as Halloween. Students prepared Jack-o-lanterns and we could admire them in our common room. We had many already famous competitions such as Apple bobbing, Speed eating, mummy making and choosing the scariest costume. Everybody had a great time and great ideas. For our 4 year students it was the first time, but definitely not the last time. So see you next year!

Prepared by Katarzyna Zając-Brodecka


Wycieczka do Warszawy "Śladami Alka, Rudego i Zośki" - 26 października 2018 r.

26 października 2018 r. uczniowie klas 7bi i 8b wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Ruszyli śladami Alka, Rudego i Zośki - bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego pt.: "Kamienie na szaniec". By uczcić pamięć bohaterów, zapalili znicze na ich mogiłach z brzozowymi krzyżami.

Spacer po Cmentarzu Wojskowym na Powązkach skłaniał do zadumy, tylu naszych przodków oddało życie w obronie Ojczyzny! Pamięć o nich jest jedynym hołdem, który możemy im złożyć. Nasze znicze zapłonęły też na grobach K. K. Baczyńskiego i A. Kamińskiego.

Kolejnym etapem wędrówki była wizyta w Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego. To Alma Mater Janka Bytnara, Aleksego Dawidowskiego i Tadeusza Zawadzkiego. Absolwentem tego liceum był także K.K. Baczyński.

Idąc śladami bohaterów "Kamieni na szaniec" dotarliśmy do Muzeum na Pawiaku. Fragment bramy wejściowej i uschnięte drzewo stojące nieopodal to niemi świadkowie męczeństwa więzionych tu ofiar hitleryzmu.

Główna siedziba gestapo przy alei Szucha przetrwała wojnę. Tu zakatowano Rudego. Obecnie w miejscu kaźni tysięcy więźniów znajduje się Mauzoleum Walki i Męczeństwa, w którym płonie wieczny ogień ku czci pomordowanych. W tym szczególnym miejscu nie zrobiliśmy zdjęć.

Na dziedzińcu budynku (mieści się w nim Ministerstwo Edukacji Narodowej) obejrzeliśmy wystawę poświęconą setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ola Neska i Ania Pająk, kl. 7bi


Ślubowanie Klas Pierwszych - 15 października 2018 r.

W dniu 15 października br. odbyło się ślubowanie dwóch pierwszych klas. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały program artystyczny, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Następnie uroczyście złożyły przysięgę, po czym były mianowane na ucznia naszej szkoły. Na koniec Pan Dyrektor życzył im samych dobrych ocen i przyjemnie spędzonych chwil w szkole.


Dzień Edukacji Narodowej - 12 października 2018 r.

"Nauczyciel. to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie,
bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego cudzym dzieciom?"

Dzień 12 października 2018 roku był bardzo szczególnym i uroczystym dniem dla wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 8a, 7a oraz 7c przygotowali krótką, zabawną i związaną z tematem akademię dla nauczycieli oraz pracowników szkoły, w organizacji której pomogły im panie Katarzyna Zając-Brodecka oraz Anna Rudny.
Podczas występu nie brakowało śmiechu, radości oraz oklasków. Były też momenty bardzo podniosłe i wzruszające. Uczniowie nieco stremowani, dali wspaniały popis swoich talentów aktorskich i recytatorskich. Po wystąpieniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom róże oraz złożyli serdeczne życzenia z okazji święta.


Dzień Chłopaka w klasie IIai - 11 października 2018 r.

Tym razem klasa IIai dnia 11 października br. z okazji Dnia Chłopaka wybrała się do kręgielni. Taka forma rekreacji i rywalizacji nie wszystkim była znana, niektórzy musieli dużo się napocić, by prawidłowo potoczyć kulę po torze, aby przewróciła ona kręgle. Po dobrej i owocnej zabawie w kręgielni został przygotowany poczęstunek. Można było się posilić, wspólnie przeanalizować grę i spokojnie wrócić do domu.


"Dieta dla mózgu" czyli Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - 10 października 2018 r.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest corocznie 10 pażdziernika. W tym dniu klasa 2bi uczestniczyła w zajęciach pt. "Dieta dla mózgu". Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną na temat zdrowia, czynników wpływajacych na różne jego wymiary, zasad odżywiania sprzyjającego prawidłowej pracy mózgu oraz wzięli udział w dyskusji na temat wpływu diety na kondycję fizyczną i psychiczną. Następnie wspólnie wykonali "piramidę zdrowia" oraz tematyczne prace plastyczne. Zajęcia zakończyła degustacja zdrowych przekąsek i napojów.

pp. Bożena Heba, Edyta Sieradz-Gnatowska


Dzień Chłopaka kl. IB - 1 października 2018 r.

W dniu 1 października br. klasa IB wraz z wychowawczynią poszła do pizzerii. W ten sposób uczciliśmy Dzień Chłopaka. Dzieci same komponowały swoją pizzę a potem z wielkim apetytem zjadły.

p. Anna Tomczak


Dzień Chłopaka w "SkyJump"- 1 października 2018 r.

1 października br. uczniowie klas 5b i 6c wybrali się do SkyJump z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie bawili się na czterech sferach trampolin, na których doskonalili kondycję fizyczną. Park Trampolin, to jedna z największych tego typu atrakcji w mieście. To wspaniałe miejsce dla dzieci, które w ciekawy sposób mogą spożytkować swoje niemałe pokłady energii. SkyJump to ogromna hala, gdzie można wyładować swoje emocje.

p. Marta Sadowska


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 28 września 2018 r.

Dzień Tabliczki Mnożenia to bardzo dobra okazja, by poprzez zabawę poćwiczyć z uczniami umiejętności mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Podczas lekcji matematyki uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zabawie "I have, who has? (Ja mam, kto ma?)", której głównym celem było doskonalenie umiejętności matematycznych. Uczniowie tworzyli plakaty związane z tematyką święta. W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami, a nagrodą - tabliczki czekolady.

p. Agnieszka Stępień


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 - 3 września 2018 r.