Realizacja 2005/06
Realizacja 2007/08
Wizyty

Konkurs Plastyczny

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie Konkursu:
A. Tomczak - koordynator, B. Heba, B. Zych, M. Rybińska, I. Kołodziejczyk, M. Gąsior

Na przełomie października i listopada odbył się Konkurs Plastyczny "Od ciemności do blasku" - moje wyobrażenia; technika dowolna. Do Konkursu złosiło się 33 uczestników z klas II-VI. Wszystkie prace były bardzo interesujące, więc nie wyłoniono zwycięzców. Wystawa odbyła się na holu III piętra naszej szkoły.

Pięć najciekawszych prac zostało wysłanych do naszego partnera w Wielkiej Brytanii w Exeter, gdzie wraz z pracami ze szkół partnerskich rozpoczną "wędrującą wystawę". Wszytskie dzieła "małych rąk" sfotografowano i przekazno do szkół uczestniczących w projekcie. Będzie je można oglądać na współnej stronie internetowej, która powstania pod koniec bieżącego roku szkolnego.

Wizyta w teatrze

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie wizyty w teatrze:
B. Heba - koordynator, A. Tomczak, B. Zych, I. Kołodziejczyk, M. Skrzypczyńska

W grudniu uczniowie klas II - III odwiedzili nasz teatr radomski. Oglądali przedstawienie świąteczne, a po spektaklu uczestniczyli w konkursach przygotowanych przez artystów. Zwiedzili budynek, byli też za kulisami.

Przedstawienie

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie przedstawienia:
J. Popiel - koordynator, E. Kuchniak, M. Citak, I. Bisińska, K. Ziomek, T. Krzyczkowski, T. Strzałkowska,
K. Zając, P. Malmon, W. Makuch, M. Sławicka, J. Klas, K. Kuligowska, M. Rybińska, M. Gąsior,
W. Chmielnicki, R. Gregorczyk

15 grudnia 2005 r. miała miejsce premiera przedstawienia "Od ciemności do blasku czyli: Cud Narodzin w Betlejem" dla rodziców uczniów naszej szkoły. Dzieci mogły oglądać występy swoich kolegów następnego dnia. Przedstawienie podziwiał również szacowny gość - ks. biskup Zygmunt Zimowski. W styczniu spektakl wystawiony został w Klubie Środowisk Twórczych "Łaźnia" dla dzieci z okolicznych przedszkoli.

Wielki sukces poprzedziły: przygotowanie scenariusza przedstawienia w języku polskim, z elementami języka angielskiego, systematyczne próby młodych artystów oraz wykonanie kostiumów i dekoracji. Powstał również profesjonalny program spektaklu.

Przedstawienie zostało sfilmowane i sfotografowane. Film oraz zdjęcia zaprezentowano partnerom podczas wizyty w Wielkiej Brytanii.

Pobierz plik ze scenariuszem przedstawienia

Pobierz plik z programem przedstawienia

Poszukiwania w internecie motywu ciemności i światła

Nauczyciele odpowiedzialni za realizację zadania:
A. Stępień, H. Kutkowska, B. Bernat - koordynatorzy, M. Sławicka

Podczas lekcji informatyki uczniowie pracując metodą projektu poszukiwali w internecie wiadomości dotyczących rozwóju różnych dziedzin życia. Rezultatem końcowym projektu była biblioteka stron internetowych ukazujących tzw. przejście od "ciemności" do symbolicznego "światła". Na zajęciach
j. polskiego i matematyki uczniowie wykonywali portfolia i plakaty dotyczące rozwoju człowieka oraz myśli matematycznej i technicznej na przestrzeni dziejów.

Agnieszka Stępień

Piknik "Ekologia w Europie"

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie pikniku:
A. Stępień, M. Rybińska, K. Ziomek - koordynatorzy

Dnia 9 maja wszystkie dzieci z naszej szkoły wraz z nauczycielami wyjechały na piknik do Muzeum Wsi Radomskiej, które znajduje się przy ulicy Szydłowieckiej. Pojechaliśmy tam dwoma autobusami.
Po dotarciu na miejsce każda klasa dostała plan, gdzie ma się udać i kopertę, w której opisane były zadania do wykonania. Nasza klasa VI c miała rozwiązać zadanie matematyczne, oraz wykonać rysunki związane z tradycjami, kulturą i historią Rumunii. Na wykonanie zadania mieliśmy ok. jednej godziny. Po zakończeniu prac mogliśmy chwilę odpocząć. Potem rozpoczęły się prezentacje oraz zawody. Po ciekawych zajęciach nauczyciele wręczali dyplomy. Na zakończenie zabawy zostaliśmy poczęstowani cukierkami.
Pogoda nam dopisała, było ciepło, grzało prawie letnie słońce. W czasie pobytu w muzeum mogliśmy podziwiać zgromadzone w nim eksponaty. Cała wycieczka była bardzo udana i atrakcyjna. Do szkoły powróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.

Martyna Nowocień VI c

Parada Schumana

Nauczyciele odpowiedzialni za uczestnictwo w paradzie:
I. Bisińska, M. Rybińska - koordynatorzy

Dnia 13 maja 2006 r. wybraliśmy się na Paradę Schumana do Warszawy. Tam dojechaliśmy pociągiem. Z dworca na Plac Zamkowy wyruszyliśmy piechotą. Na miejscu były tłumy młodzieży, przebranych w różne kolorowe stroje. Do parady dołączyły się także osoby z zagranicy. Wielobarwny korowód przeszedł Krakowskim Przedmieściem do Placu Teatralnego, gdzie miały się odbyć koncerty, konkursy itp. Nasza grupa nie szła razem z paradą, woleliśmy ją obserwować z tarasu widokowego, który został przypadkowo odkryty przez chłopców z naszej klasy. Potem poszliśmy na Rynek warszawskiej Starówki. Wreszcie mogliśmy sobie tam pochodzić i popatrzeć na piękne kamienice. Potem poszliśmy na Plac Teatralny, gdzie odbywała się impreza europejska. Były konkursy, występy zespołów. Otrzymaliśmy także materiały promujące działania integrację europejską. Było naprawdę ciekawie!
Nie zabrakło czasu na posiłek, toteż poszliśmy do restauracji. Następnie chcieliśmy wjechać na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Niestety nie udało nam się to, ponieważ nie byliśmy przygotowani na tak drogi bilet. Postanowiliśmy więc pójść na dworzec i pociągiem wróciliśmy do Radomia. Byliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki!!!

Aleksandra Kaim, Aleksandra Borowska Kl. VI a