Zawody | Comenius Week | Potrawy | Ciekawi ludzie | Wydarzenia historyczne | Przyroda | Nasza Europa

ZAWODY WYKONYWANE W MOIM MIEŚCIE
KIM CHCIAŁBYM BYĆ W MOIM MIEŚCIE?
wrzesień/październik 2003

W miesiącu wrześniu i październiku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami realizowali temat "Zawody wykonywane w moim mieście. Kim chciałbym być w moim mieście?".
   Nauczyciele z klas 0-III realizowali go w ciągu 3-4 dni według scenariusza opracowanego przez p. M. Skrzypczyńską. Dzieci poznały zawody naszego miasta podczas lekcji i wycieczek.
   Klasy 0 i I były na wycieczce w sklepie i bibliotece, gdzie zapoznały się z pracą sprzedawcy i bibliotekarza. Policjanci zapoznali dzieci ze swoją pracą podczas spotkania dla klas 0-III w naszej szkole w miesiącu wrześniu. Klasy II i III poznały pracę fotografa, sprzedawcy, kucharza, piekarza, dziennikarza podczas wycieczek do piekarni, punktów usługowych, restauracji Mc. Donalds, Radia "Radom", sklepów.
   Klasy Ia, IIIa, IIIc pod opieką p. B. Zych, B. Heby, M. Skrzypczyńskiej przygotowały scenki do poszczególnych zawodów oraz stroje. Prezentacja obyła się w dniu 27.10.2003 r.
   Dzieci z klas 0-III wykonały albumy, plakaty i rysunki. Klasy III pisały sprawozdania z odbytych wycieczek. Klasy IV-VI wykonały prezentacje multimedialne na lekcjach informatyki, albumy, pantomimy dla młodszych kolegów.
   Wystawa wszystkich prac odbyła się w listopadzie na holu 3 piętra podczas wizyty studyjnej naszych partnerów z Włoch, Hiszpanii, Łotwy.

Pobierz plik z Projektem "Zawody..."

pp. Magdalena Skrzypczyńska, Barbara Zych,
Halina Kutkowska, Bożena Heba, Beata Bernat