Zawody | Comenius Week | Potrawy | Ciekawi ludzie | Wydarzenia historyczne | Przyroda | Nasza Europa

CIEKAWI  LUDZIE  W  MOIM  MIEŚCIE
styczeń/luty 2004 r.

Spotkanie z p. Walentyną Pawelec

Projekt "Ciekawi ludzie w moim mieście" był realizowany w listopadzie 2003 roku oraz w styczniu i lutym 2004 roku. Brało w nim udział 545 uczniów i 7 nauczycieli.
Uczniowie brali udział w wycieczkach, których celem było poznanie i zebranie wiadomości o słynnych postaciach naszego miasta i regionu, ich dorobku i śladów działalności. Zorganizowano spotkania autorskie z poetką Walentyną Pawelec, satyrykiem Waldemarem Ochnią, i Mariuszem Foglem. Przeprowadzono wywiady z Aleksandrem Sawickim, Walentyną Pawelec, Waldemarem Ochnią i Martą Białas, która opowiedziała uczniom o wieloletnim pedagogu, przyjacielu dzieci, patronie MDK w Radomiu Halinie Stadnickiej.

Spotkanie z p. Aleksandrem Sawickim

Izba Pamięci Regionalnej została rozszerzona o nową ekspozycję - Sławni radomianie. W dziale tym wyeksponowano portrety i dorobek zawodowy zasłużonych mieszkańców naszego regionu. Są nimi: Alfons Erwin Pinko, Wojciech Kalinowski, Kazimierz Prokulski, ksiądz Jan Wiśniewski, Józef Grzecznarowski. Uczniowie założyli gablotę poświęconą pamięci Tytusa Chałubińskiego i Oskara Kolberga. Ekspozycja ta powiększa się w miarę zdobywania wiadomości i eksponatów. Efektem pracy uczniów i nauczycieli są zdjęcia, wywiady i albumy. Uczniowie poznali wielu ciekawych ludzi naszego miasta. Przygotowano krótką prezentację dla uczniów ze szkół partnerskich z Hiszpanii, Włoch i Łotwy. Uczniowie opiszą swój udział w listach do kolegów z Włoch. Projekt był włączony w zajęcia dydaktyczne zarówno w klasach I-III jak i w klasach IV-VI. Wszyscy uczniowie za wykonane prace uzyskali oceny. Prace wykonane i zaprezentowane przez uczniów spotkały się z wysoką oceną zwiedzających gości ze szkół partnerskich z Łotwy, Hiszpanii, Włoch i Szydłowca, oglądających uczniów, rodziców i nauczycieli.

Fragment Szkolnej Izby Regionalnej

Pobierz plik z Projektem "Ciekawi ludzie..."

pp. Marek Citak, Bożena Michalska, Grażyna Wojciechowska,
Małgorzata Filipiak, Małgorzata Sławicka, Renata Czub, Beata Bernat