Zawody | Comenius Week | Potrawy | Ciekawi ludzie | Wydarzenia historyczne | Przyroda | Nasza Europa

TYDZIEŃ COMENIUSA
8-14.XI.2003 r.

W Ministerstwie

W dniach 8-14 XI 2003 r odbywał się Tydzień Comeniusa w Polsce.14.XI.2003 r. odbyła się w Warszawie konferencja zorganizowana przez Agencję Narodową i Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.
    Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Michał Sawicki z klasy III-ej i ja - Klaudia Kłak z klasy VI-ej. Pojechaliśmy pod opieką p. dyr. M. Citaka i p. A. Stępień.
    W Warszawie spotkało się dziesięć szkół, które biorą udział w programie. Każda szkoła miała swoje stoisko, na którym przedstawiła własne projekty i ich realizację. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące programu.
    Pojawiła się również Pani minister Krystyna Łybacka, Michał Sawicki dostał nawet wizytówkę z jej autografem. W dalszej części spotkania odbyły się prezentacje multimedialne każdej szkoły. Nasza szkoła zaprezentowała projekt przez nas realizowany.
Oprócz części oficjalnej była również ta "mniej oficjalna" - wszyscy uczestnicy puszczali balony z logo Comeniusa, był obiad i słodki poczęstunek, zawiązywały się nowe znajomości.
Kiedy spotkanie dobiegło końca, zadowoleni wróciliśmy do Radomia.

Klaudia Kłak - kl. VID

Przed Ministerstwem

Dnia 13 listopada uczennice klasy VI d: Asia Kaim, Martyna Rolnik, Kasia Młodawska, Olga Fereniec i Asia Bisińska oraz uczeń kl. III a Michał Sawicki wraz z Panią Agnieszką Stępień oraz Panem dyrektorem Markiem Citakiem wzięli udział w I Forum Szkół Europejskich, które odbyło się w Centrum Nauki i Techniki.
Prezentowali tam wystawę dotyczącą realizacji programu Socrates Comenius "Zwyczaje, tradycja i kultura naszego regionu". Po pokazie prezentacji multimedialnej Michał zaśpiewał piosenkę w języku łotewskim. Potem odbył się konkurs, w którym główną nagrodę stanowił kurs nauki języka angielskiego metodą Callana. Tę nagrodę wygrała...Pani A. Stępień.
W czasie trwania Forum można było też spróbować europejskich smakołyków, przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich.

Asia Bisińska kl. VID